Aktör milletvekili Ravi Kishan'ın ikinci eşi olduğunu iddia eden kadın, HC'den FIR'ı iptal etmesini istiyor | Mumbai Haberleri

betül

Member
Mumbai: BJP'nin Gorakhpur Milletvekili Ravi Kishan'ın kızının babası olduğunu iddia eden 54 yaşındaki Aparna Soni, Cumartesi günü Kishan'ın eşi Preeti Shukla'nın şikayette bulunduğu FIR'ın iptali için Bombay Yüksek Mahkemesi'ne başvurdu. Lucknow tren istasyonunda Hazratganj polisi ona karşı.


Aktör Ravi Kishan. (HT fotoğrafı)

Shukla, Aparna Thakur olarak da bilinen Aparna'yı taleple suçlamıştı ₹Ravi Kishan'ı haksız yere tecavüzle suçlamakla tehdit ederek 20 crore.

HT, kriketin her zaman, her yerde yakalanması için tek adres olan Crick-it'i tanıtıyor. Şimdi keşfedin!

Avukat Ashok M Saraogi aracılığıyla sunulan yazılı dilekçede Aparna, aynı zamanda FIR'da adı geçen kocası Rajesh Soni ve 25 yaşındaki kızı Shinova ile birlikte, suçun Hindistan Ceza Kanunu'nun çeşitli bölümleri kapsamında kaydedildiğini ileri sürdü. 120B (suç komplosu), 504 (barışın ihlalini kışkırtmak amacıyla kasıtlı hakaret) ve 506'yı (cezai tehdit) içeren Kanun (IPC), asılsız iddialara dayanmaktadır ve temelsizdir.

Thakur, FIR'ın kötü niyetli niyet ve hukuki sürecin kötüye kullanılmasının bir sonucu olduğunu savundu. Thakur'un Ravi Kishan'a gönderdiği ve kendisi ile Shinova arasındaki biyolojik ilişkiyi iddia eden notun gasp veya suç teşkil etmediğini iddia ediyorlar. Ayrıca, ilgili tarafların ana ikametgahları Mumbai'de olmasına rağmen FIR'ın Lucknow'da kayıtlı olduğunu ve bu durumun yargı yetkisinin bulunmadığını gösterdiğini iddia ediyorlar.

Ayrıca okuyun | Ravi Kishan'ın karısı Preeti Shukla, karısı olduğunu iddia eden bir kadına karşı FIR davası açtı: '20 milyon Rs talep etti'

Thakur'un hukuk ekibine göre FIR, onun ve ailesinin, Ravi Kishan'ın biyolojik kızı olarak Shinova'nın haklarını savunmasını engelleme girişimidir. Thakur'un, Shinova'nın haklarının belirlenmesi amacıyla Dindoshi, Mumbai'deki Belediye Hukuk Mahkemesinde yasal işlem başlattığını belirtiyorlar.

İddiasında, mahkemeden aktör-politikacı Kishan'ın Aparna Soni ile olan ilişkisinden doğan biyolojik kızı olduğunu beyan etmesini istedi. Thakur'un savunması, FIR'ın bu yasal işleme karşı bir misilleme olduğunu savunuyor.

Aparna, Bombay Yüksek Mahkemesi'ni, esastan yoksun olduğu ve hukuki sürecin kötüye kullanıldığı gerekçesiyle FIR'ı iptal etmesi için harekete geçirdi. Ayrıca mahkemenin kararına kadar FIR ile ilgili yargılamaların ertelenmesini talep ediyor. Mahkeme muhtemelen bu hafta yapılacak bir sonraki oturumda hem babalık meselesini hem de FIR meselesinin iptalini ele alacak.