Shinde Sena'dan Sandipanrao Bhumre Aurangabad biletini aldı | Mumbai Haberleri

betül

Member
Mumbai: Cumartesi günü Shiv Sena, Maharashtra'nın istihdam garantisi planı bakanı Sandipanrao Bhumre'nin Aurangabad seçim bölgesinden meclis seçimlerinde adaylığını duyurdu. Sena sözcüsü Sanjay Shirsat, Bhumre'nin 25 Nisan'da adaylığını sunduğunda Başbakan Eknath Shinde'nin muhtemelen orada olacağını söyledi.


HT resmi

Bharatiya Janata Partisi (BJP) de koltuğa ilgi gösterdi. Birliğin maliyeden sorumlu devlet bakanı ve Aurangabad'ın eski belediye başkanı Bhagwat Karad'ın sahaya çıkarılması planlandı. Sonunda Shinde Sena galip geldi.

HT, kriketin her zaman, her yerde yakalanması için tek adres olan Crick-it'i tanıtıyor. Şimdi keşfedin!

1995'ten beri yasa koyucu olan Bhumre, 2019'da Uddhav Thackeray liderliğindeki Maha Vikas Aghadi hükümetinde kabine bakanı olarak atandı. Ancak 2022'de Shiv Sena'dan ayrıldıktan sonra Shinde kampına katılmaya karar verdi.

Aurangabad, Chandrakant Khaire'nin 2019'da Tüm Hindistan Meclisi-i Ittehadul Muslimeen'den Imtiyaz Jaleel'e yenilmesinden önce, 1999'dan itibaren yirmi yıl boyunca Shiv Sena kalesiydi. Khaire bu sefer Shiv Sena (UBT) biletiyle de yarışacak ve şimdiden kampanyaya başladı. 72 yaşındaki adam her zaman Bhumre'yi bakan yapanın kendisi olduğunu söyledi. AIMIM'den Jaleel de yeniden seçilmek isterken, Vanchit Bahujan da Aghadi Afsar Khan'ı aday gösterdi.

Mahayuti İttifakı Güney Mumbai, Kuzey Batı Mumbai, Thane, Nashik ve Palghar adaylarına henüz karar vermedi.


Haberler / Şehirler / Mumbai / Shinde Sena'dan Sandipanrao Bhumre Aurangabad biletini aldı