Thackeray-Fadnaviler mitinglerde birbirlerine saldırıyor | Mumbai Haberleri

betül

Member
Mumbai: Shiv Sena (UBT) lideri Uddhav Thackeray ve Başbakan Yardımcısı Devendra Fadnavis, Cumartesi günü hitap ettikleri mitingleri acı bir söz savaşına dönüştürdü. Thackeray, Fadnavis'i utanmaz, değersiz bir insan ve sözünü tutmayan biri olarak nitelendirirken, Fadnavis ateşe karşılık verdi ve Thackeray'in halüsinasyon gördüğünü söyledi. “Maharashtra'daki kamusal yaşam Salim Javed'in senaryosu değil” dedi. “Bir ödül alacaksın.”


Mumbai, Hindistan. 20 Nisan 2024: Shiv Sena Partisi başkanı Uddhav Balasaheb Thackeray, Mumbai'deki Antop Hill'de halka açık bir toplantıda (Janswand) konuştu. 20 Nisan 2024. (Fotoğraf: Raju Shinde/HT Fotoğrafı)

Thackeray, Mumbai Güney Merkez'den Shiv Sena (UBT) adayı Anil Desai için Antop Hill'de düzenlenen bir mitingde konuştu. Fadnavis ve Narendra Modi'ye saldırdı ve BJP'nin kendisine ihanet ettiğini söyledi. “2019 seçimlerinden hemen önce Amit Shah, güç paylaşımı anlaşmasının müzakere edildiği Bandra'daki evimize gelmişti” dedi. “Birkaç gün sonra Fadnavis ziyarete geldi. Oğlum Aaditya'yı Maharashtra'nın bir sonraki CM'si olması için eğiteceğini söyledi. Ona bu kadar genç bir adamın emrinde çalışıp çalışmayacağını sordum ve o da finans hakkında çok şey bildiğini ve sendika hükümetine katılmak için Delhi'ye gideceğini söyledi.”

HT, her zaman, her yerde kriket yakalamanın tek adresi olan Crick-it'i tanıtıyor. Şimdi keşfedin!

BJP'nin kendisine nasıl ihanet ettiğini yineleyen Thackeray, Fadnavis'in Bal Thackeray'in Amit Shah'la birlikte odasına geldiğinde Şah'ın onu dışarıda beklettiğini söyledi. “Bizim için Balasaheb'in odası çok kutsal bir yer” dedi. “Bu odada bize güç paylaşımı sözü verildi ve daha sonra bu söz yerine getirilmedi.”

Ülkenin iç kesimlerinde düzenlediği mitingde Uddhav'ı reddeden Fadnavis, “Thackeray delirmiş olabilir ve halüsinasyon görüyor olabilir ama ben değilim” dedi. Kendisine verilen sözde söz üzerine tavrını değiştirdi. Gücü kaybettikten sonra zihinsel dengesini kaybetti.” CM yardımcısı, Thackeray'e yalnızca Aaditya'nın seçimlere katılmasını önerdiğini ancak onu bırakın başbakanı, hükümetinde bakan bile yapmak istemediğini ekledi. Fadnavis, X.com'da yayınlanan tepkisinde, “Sözlerini asla geri almayan Balasaheb Thackeray'e saygı duyuyoruz. Asla yalan söylemedi, asla bencil olmadı. Her gün yeni bir senaryo sunarak kendinizi kandırıyorsunuz. Maharashtra'nın sosyal hayatı ve gelişimi Salim Javed'in senaryosu değil. Sosyal hayat ve gelişimle ilginiz olmadığından sürekli bu tür senaryolar hazırlamayın. Sizin için sorun olmaz.” Mitingde Thackeray silahlarını Modi ve Shah'a doğrulttu ve işlerini Mumbai'den Gujarat'a kaydırdıklarını söyledi. “Maharashtra'yı kıskanıyorlar” diye açıkladı. “Modi'yi Gujarat'a geri göndermenin zamanı geldi.”

Thackeray, hükümetinin BMC fonlarını metro demiryolu projelerini tamamlamak için MMRDA'ya yönlendirdiğini söyledi. “MMRDA'nın devletten ve Merkezden fon alması gerekiyor ancak devlet ödemeler yoluyla BMC'nin kasasını tüketiyor ₹Metro projelerine 3.000 crore” dedi. “Bu gidişle Mumbai'deki kalkınma durma noktasına gelecek ve süpürücülere ödenecek para bile kalmayacak. İktidara geldiğimde Mumbai'yi MMRDA sınırlarının dışına çıkaracağım.

Thackeray'in açıklamasına tepki gösteren eyalet BJP şefi Chandrashekhar Bawankule, itiraz edilmesi halinde Uddhav Thackeray'in en uzun nalayak olacağını belirtti.