Mumbai'deki okul müdürü Filistin yanlısı duruşu nedeniyle görevden alınan Parveen Shaikh, ebeveynlerin desteğini aldı | Mumbai Haberleri

betül

Member
Vidyavihar'daki Somaiya Okulu müdürü Parveen Shaikh'in, bir haber sitesinde Filistin yanlısı ve Modi karşıtı olduğu iddia edilen görüşleri hakkında bir makale yayınlamasının ardından istifasının istenmesinden beş gün sonra, ebeveynlerin bir kısmı ona saldırdı ve onu destekledi. okul yönetiminden kendisini işe iade etmesini istedi. Makalede Shaikh, eski adıyla Twitter olan X'te Filistin yanlısı, Hamas yanlısı, Hindu karşıtı ve Modi karşıtı paylaşımları beğenmek ve yorum yapmakla suçlanıyordu.

Parveen Shaikh, Vidyavihar'daki Somaiya Okulunun müdürüdür

Yedi yıldır okulun müdürlüğünü yapan Shaikh, şunları söyledi: “Okul yönetimi, makaleyi bir haber portalında yayınladıktan sonra bana bu ilişkinin sürdürülemez olduğunu söyledi ve istifa etmemi istedi.” “Yanlış bir şey yapmadığım için istifa edeceğim” değil.

HT, her zaman, her yerde kriket yakalamanın tek adresi olan Crick-it'i tanıtıyor. Şimdi keşfedin!

Şunları söyledi: “Yazı 25 Nisan'da yayınlandı, ardından yönetim, makalede öne sürülen iddiaları tartışmak üzere 26 Nisan'da bir toplantı planladı.” Bana karşı harekete geçmeleri konusunda büyük bir baskı altındayım. Toplantı yönetimin istifamı istemesiyle sona erdi.”

9. Sınıf öğrencisi annesi Vidya Nair, Shaikh'in okula yaptığı katkılara dikkat çekerek, “O harika bir eğitimci ve ilerici bir kadın. Kendisi kızıma rol model oluyor. Çocuklarımızın iyiliği için onların liderliğini kaybetmek istemiyoruz. Yönetimle tanışıp düşüncelerimizi ifade ettik. En iyisini umuyoruz.”

Başka bir anne Shilpa Phadke şunları söyledi: “O olağanüstü bir okul müdürü ve olağanüstü bir eğitimciydi, ilerici bir kadın ve şefkatli bir eğitimciydi. Öğrenciler arasında saygı ve güven uyandırıyor.”

Phadke, Shaikh'in reform önlemlerinden birinin “okul tarafından uygulanan” cinsiyet ayrımı gözetmeyen üniforma politikasını ileriye taşımak olduğuna dikkat çekti. “Başöğretmen, öğretmenler ve okul yönetiminin harika bir profesyonel çalışma ilişkisi var. Bunun böyle devam etmesini umuyoruz” diye ekledi.

Shaikh hakkındaki makalenin yayınlanmasının ardından Somaiya Trust, konuyla ilgili bir açıklama yayınladı. Kesinlikle endişe verici. Konuyu araştırıyoruz.”

Bu sırada Shaikh, okuldaki konumunu koruma kararlılığını sürdürür. Şöyle konuştu: “Hakkımda makaleyi yayınlayan haber portalı laik anayasal değerlere ve Filistin davasına karşı önyargısıyla tanınıyor. Beni trolleyen takipçileri de aynı önyargıyı paylaşacaktı.”