45 santigrat derecenin üzerindeki sıcaklıkla Maharashtra'nın en sıcak şehri Akola; Bölge toplayıcısı Bölüm 144'ü empoze ediyor | Mumbai Haberleri

betül

Member
Hindistan Meteoroloji Dairesi verilerine göre Akola, Akola, maksimum sıcaklığın 45 santigrat derecenin üzerinde kaydedilmesiyle son iki gündür Maharashtra'nın en sıcak şehri oldu.


HT resmi

Akola'da olası sıcak hava dalgası nedeniyle Koleksiyoncu Ajit Kumbhar, Cumartesi günü Ceza Muhakemeleri Kanunu'nun 144. Maddesini uygulamaya koyarak 31 Mayıs'a kadar halka açık toplantıları yasakladı.

Yalnızca HT Uygulamasından en son Hindistan Genel Seçim haberlerine özel erişim elde edin. Şimdi İndirin! Şimdi İndirin!

Vergi yetkilisi, bir emirle şirketlerden işçilere yönelik içme suyu ve vantilatör konusunda yeterli düzenleme yapmalarını ve özel derslerin zamanlamasını değiştirmelerini istedi. Bu artık öğleden sonra gerçekleşmemelidir.

IMD verilerine göre, Maharashtra eyaletinin Vidarbha bölgesindeki Akola kasabasında maksimum sıcaklıklar Cuma günü 45,8 santigrat derece ve Cumartesi günü 45,6 santigrat derece kaydedildi. Bu, bu ay kentte sezonun en yüksek sıcaklığı.

Vidarbha bölgesinin birçok yerinde son birkaç günden bu yana cıva seviyeleri artıyor.

Bölge idaresine göre, Akola'da son birkaç gündeki maksimum sıcaklıklar 44 santigrat derece ile 45,8 santigrat derece arasında değişiyordu.

26 Mayıs 2020'de Akola, 47,4 santigrat derece ile ülkenin en sıcak ikinci şehri oldu.

Akola Koleksiyoncusu Cumartesi günü CrPC'nin 144. Maddesini 31 Mayıs'a kadar uygulamaya koydu.

Kararda, işçilere vantilatör, içme suyu ve barınak sağlanması, öğrenciler için özel derslerin zamanlamasının değiştirilmesi ve insanların sıcak çarpması yaşamasını önlemek için diğer önlemlerin etkin bir şekilde uygulanması gerektiği belirtildi.

Sanayi sektöründeki işçilerin güneşte çalışmasına izin verilmediği belirtildi.

Talimatta belirtildiği üzere, sıcak çarpmasına karşı korunmak için uygun barınakların sağlanması ve fanlar, soğutucular veya diğer ekipmanlar, yeterli içme suyu ve ilk yardım çantalarının sağlanması tesis sahibinin sorumluluğundadır.

Özel koçluk seansları sabah 10'a kadar ve akşam 5'ten sonra yapılmalıdır. Derslerin sabah 10'dan akşam 5'e kadar devam etmesi durumunda dershanelere vantilatör ve soğutucuların sağlanması gerektiği belirtildi.

Bu makale, metinde herhangi bir değişiklik yapılmadan otomatik bir haber ajansı beslemesinden oluşturulmuştur.