Maharashtralı bir adam polis soruşturma kitini çaldı, suç verilerini sildi; tutuklandı | Mumbai Haberleri

betül

Member
PTI haber ajansının haberine göre, Maharashtra'nın Navi Mumbai ilçesinde 22 yaşındaki bir adam, suç soruşturmasında kullanılan bir polis kitini çaldığı ve suçla ilgili verileri sildiği iddiasıyla Perşembe günü tutuklandı. Adam, Hindistan Ceza Kanunu'nun 380 (hırsızlık) ve 201 (suç delillerini yok etme) maddeleri uyarınca suçlandı.


Polis Perşembe günü Maharashtra'nın Navi Mumbai ilçesinde 22 yaşındaki bir adamı suç soruşturmalarında kullanılan polis ekipmanlarını çaldığı ve içindeki verileri sildiği iddiasıyla tutukladı (temsili resim)

Koparkhairne polis karakolunun kıdemli müfettişi Audhumbar Patil, adamın 17 Mayıs'ta sokakta kavga ettikleri iddia edilen bir gençle birlikte ayrı bir davada tutuklandığını söyledi.

Yalnızca HT Uygulamasından en son Hindistan Genel Seçim haberlerine özel erişim elde edin. Şimdi İndirin! Şimdi İndirin!

İkili karakoldaki bir odada sorguya çekilirken, 22 yaşındaki adamın (suç soruşturmasında kullanılan) 'Yatharta kitini' çaldığı ve kaçtığı iddia edildi. Polis, daha sonra muayene kitindeki tüm verileri sildiğini söyledi.

Adamın eylemleri sonucunda polis çeşitli suçlara ilişkin tüm kanıtları kaybetti.

Polis, sanığın hırsızlık olaylarına karışan sıradan bir suçlu olduğunu söyledi.

Ayrıca OKUYUN| Yerel halk, Navi Mumbai'de yılda 16.000 köpek ısırığı rapor edildiğini ve başıboş sürülerin tehdit oluşturduğunu söylüyor

Navi Mumbai'deki yaşlı NRI adamına dolandırıcılık


Salı günü Navi Mumbai'de yaşanan başka bir olayda, 82 yaşındaki bir NRI'nin aldatıldığı iddia edildi ₹PTI haber ajansının polis kaynaklarına dayandırdığı haberine göre, kendisini çeşitli suçlardan tutuklatmakla tehdit eden üç kişiden 32 lakh.

Rapora göre sanık, 12 Mayıs ile 18 Mayıs tarihleri arasında NRI yaşlı adamıyla birkaç kez temasa geçti. Yaşlı adamı, ulusal karşıtı faaliyetlere katılmak, uyuşturucu kaçakçılığı ve Pulwama saldırısı nedeniyle kendisine karşı suçların kaydedildiğine ikna ettiler. Navi Mumbai siber polis karakolundan bir memur söyledi.

Dolandırıcılar, yaşlı adamı söz konusu suçlardan dolayı tutuklanmakla tehdit etti. Ona WhatsApp aracılığıyla Narkotik Kontrol Bürosundan geldiği iddia edilen sahte belgeler ve bir gizlilik sözleşmesi gönderdiler. Yaşlı adam daha sonra parayı yatırdı ₹Farklı banka hesaplarında 32,13,305.

Polis memuru, polisin üç kişi hakkında hile, sahtecilik, suça yönelik komplo, kimlik dolandırıcılığı ve cezai korkutma suçlarından ve Bilgi Teknolojileri Yasası hükümleri uyarınca dava açtığını söyledi.