Malvani-Hooch trajedisi: Dört mahkumun her biri on yıl hapis cezasına çarptırıldı | Mumbai Haberleri

betül

Member
Mumbai Sulh Ceza Mahkemesi, 2015 yılında 106 kişinin öldüğü, 75 kişinin yaralandığı, bazılarının görme yetisini kalıcı olarak kaybettiği Malvani Hooch trajedisine karıştıkları gerekçesiyle dört hükümlüyü 10 yıl ağır hapis cezasına çarptırdı.


Mumbai Oturum Mahkemesi dört mahkumu 10 yıl ağır hapis cezasına çarptırdı. (Getty Images)

30 Nisan'da Ek Oturumlar Hakimi SD Tawshikar, Raju Langda olarak da bilinen kaçakçı Raju Tapkar, yerel içki satıcısı Francis Thomas D'mello ve Atiq veya Rahul Bhai olarak da bilinen ana içki tedarikçisi Mansur Khan'ı kontamine madde tedarik etmek ve satmaktan suçlu buldu. Malvani'deki Laxmi Nagar gecekondu mahallelerinde içki. Olay, şehir tarihindeki en kötü hooch trajedisi olarak kabul ediliyor. Mahkeme delil yetersizliğinden 10 kişiyi daha beraat ettirdi.

Yalnızca HT Uygulamasından en son Hindistan Genel Seçim haberlerine özel erişim elde edin. Şimdi İndirin! Şimdi İndirin!

Yargıç Tawshikar, “Daha önce Gujarat'tan bazı kimyasallar getirip buradaki tüccarlara satıyorlardı. 1, 3, 5 ve 8 numaralı sanıkların bir suç komplosuna karıştıkları kanıtlandı.”

Özel Savcı Pradip D Gharat, Raju Langda ve Donald Patel'in kurbanların zehirli birayı tükettiği sığınakları işlettiğini, Malvani merkezli taşra içki satıcısı Francis Thomas D'mello'nun ise onlara likörü sağladığını açıkladı. Mansur Khan, Gujarat'tan fazla endüstriyel metanolün toplanmasından ve bunun Francis gibi şehir distribütörlerine dağıtılmasından sorumluydu.

Mahkeme, dört hükümlüyü Bölüm 120B (cezai komplo), 304(II) (cinayet anlamına gelmeyen kasten öldürme), 308 (kasıtlı cinayete teşebbüs) ve 326 (tehlikeli şekilde kasıtlı ağır bedensel zarar) kapsamındaki suçlardan suçlu buldu. Hindistan Ceza Kanununun silahları) veya araçları) ve Bombay Yasaklama Kanununun ilgili bölümleri.

Trajik olay, 18 Haziran 2015'te Malvani'deki Laxmi Nagar gecekondu sakinlerinin kontamine alkol tükettiği ve solunum sorunları, mide bulantısı ve ishal geliştirdiği zaman meydana geldi. Bir hafta içinde 106 kişi öldü, benzer belirtilerle hastaneye kaldırılan yaklaşık 40 kişi ise hayatta kaldı.

Olaydan bir yıl sonra Mumbai Suç Şubesi, suyla seyreltilmiş endüstriyel metanol olan sahte içkinin tedarikçileri, satıcıları ve satıcıları da dahil olmak üzere 14 kişiyi tutukladı. Polise göre, metanol tedarikçisi Mansoor Khan, etanolü Vapi, Gujarat'tan satın alıp şehirdeki üç satıcıya sağlıyordu, onlar da kimyasalı suyla seyreltip küçük paketler halinde satıyordu. ₹10 ila ₹Her biri 20.