Mumbai: Ghatkopar istiflerinin toz fırtınası sırasında çöktüğünü gösteren şok edici bir Haber daha | En son güncellemeler | Bilim Park

betül

Member
Mumbai'nin Ghatkopar kentindeki toz fırtınası sırasında devasa bir reklam panosunun benzin pompasının üzerine düşmesinden üç gün sonra, 120 ft x 120 ft boyutlarındaki reklam panosunun benzin pompasının çatısına düşerek kale başına 100'den fazla kişinin ölümüne neden olduğu anı yakalayan yeni bir Haber ortaya çıktı.


Mumbai'deki Ghatkopar'da istifin çöktüğü yerin yakınında kurtarma ve yardım çalışmaları sürüyor. (PTI)

Mumbai'deki istifçilik faciasında şu ana kadar 16 kişi öldü, 41 kişi de ağır yaralandı. Sivil koruma güçleri kurtarma operasyonunu Perşembe günü tamamladı.

Yalnızca HT Uygulamasından en son Hindistan Genel Seçim haberlerine özel erişim elde edin. Şimdi İndirin! Şimdi İndirin!

Geçen bir arabadan çekilen yeni görüntülerde, şiddetli yağmur ve yolda görünen su akıntılarıyla birlikte fırtınada yavaş yavaş ilerleyen araçlar görülüyor. Kamera sol pencereye odaklandığında, benzin pompasının önünde kamyonlar, arabalar ve motosikletler görülebiliyor; bazıları benzin pompalarken bazıları da reklam panosu çökmeden önce yağmurdan korunmak için sığınak arıyor.

Videoyu buradan izleyin:


Olay ve şok edici görüntüsü, vatandaşların kıyıya yakın böylesine büyük bir reklam panosunu onaylamadaki ihmalleri nedeniyle kamuoyunda öfkeye yol açtı.

Reklam panosunun yapımından sorumlu reklam ajansının sahibi Bhavesh Bhinde, kasıtsız adam öldürmeyle suçlanıyor. Yetkililerden kaçtığı ve biri tecavüz olmak üzere 21'den fazla davada hüküm giydiği bildirilen Bhavesh Bhinde.

Maharashtra Başbakanı Eknath Shinde tazminatı açıkladı ₹Ölenlerin ailelerine 5 lakh ve eyalet hükümetinin yaralıların tıbbi masraflarını karşılayacağına dair güvence verdi.

Brihanmumbai Belediye Şirketi, istifçiliğe izin vermediğini ve konuyu son iki yıldır mal sahibi ve ilgili taraflarla görüştüğünü açıkladı. Olayın ardından şehirdeki diğer birçok büyük reklam panosu kaldırıldı.

Yetkili, Chheda Nagar bölgesindeki bir benzin pompasının üzerindeki 120 metreye 120 metrelik devasa bir reklam panosunun Pazartesi akşamı sert rüzgarlar nedeniyle çökmesinin ardından operasyonun 66 saat sürdüğünü söyledi.

NDRF yetkilisi, etkinliğin Perşembe günü saat 10.30'da iptal edildiğini belirterek, BMC Komiseri Bhushan Gagrani'nin siteyi inceledikten sonra bunu duyurduğunu da sözlerine ekledi.

Çarşamba gece yarısından kısa bir süre sonra, emekli bir hava trafik kontrol (ATC) genel müdürü ve eşinin cesetleri binanın altında sıkışan bir arabadan çıkarıldı ve ölü sayısı 16'ya yükseldi. Kazada 75 kişi de yaralandı.

Yetkili, çiftin cesetlerini kurtarmak için reklam çitinin birbirine bağlı beş kirişinin birer birer kesilmesi gerektiğini söyledi.

Gazetecilere konuşan Gagrani, trajedide 16 kişinin hayatını kaybettiğini ve bölgedeki arama kurtarma çalışmalarının artık tamamlandığını söyledi.

Topluluk lideri, başka kimsenin orada mahsur kalmadığından emin olmak için bölgeyi iyice kontrol ettiklerini söyledi. Artık enkaz kaldırma çalışmalarının gün boyu devam edeceğini söyledi.