Mumbai'de Emirates uçağı flamingo sürüsüne çarptı, 36 kuş öldürüldü | Mumbai Haberleri

betül

Member
Orman yetkililerine göre Pazartesi akşamı geç saatlerde Ghatkopar'ın Pantnagar kentindeki Laxmi Nagar bölgesinde bir flamingo sürüsü bir Emirates uçağıyla çarpıştı ve 36 kuşun ölümüyle sonuçlandı.


Üzgün flamingolardan biri. HT fotoğrafı

Mangrov Koruma Kurumu ormancılık müdür yardımcısı SY Rama Rao, bölgede 36 flamingo cesedinin bulunduğunu ve daha fazla flamingonun öldürülüp öldürülmediğini belirlemek için araştırma başlatıldığını söyledi. Kuşların bir uçuştan etkilendiğini ve etkilenen flamingoları arama çalışmalarının halen devam ettiğini doğruladı.

Yalnızca HT Uygulamasından en son Hindistan Genel Seçim haberlerine özel erişim elde edin. Şimdi İndirin! Şimdi İndirin!

Mangrov Koruma Hücresi'nin koruyucu yardımcısı Deepak Khade şunları söyledi: “Havaalanı yetkilileri kuş çarpmasını bize doğruladı. Bu, Laxmi Nagar'a (Ghatkopar Doğu'nun kuzey ucu) yakın bir yerde gerçekleşti.”

Mangrov Koruma Hücresi'nden orman yetkilisi Prashant Bahadure, “Havaalanına gittim ama girmeme izin vermediler. Havaalanı yetkilileri, bu flamingoların bir Emirates uçağına çarptığını bildirdi. Bölge sakinlerinden bir çağrı aldık ve olayın 20.40 ile 20.50 arasında meydana gelmiş olabileceği belirtildi. Ekibimiz saat 21.15'te sahadaydı.

Bir havaalanı kaynağı, Emirates uçuşu olan EK 508'in Mumbai havaalanına saat 21.18'de vardığında kuş çarpması bildirdiğini ortaya çıkardı. Uçak inişe son yaklaşmadaydı ve güvenli bir şekilde inmeyi başardı. Uçak şu anda yerde ve mühendisler uçağı incelemek için uçuyor.

Vanashakti adlı sivil toplum kuruluşundan çevreci D. Stalin, şunları söyledi: “Kuşların uçağa uçmasına vs. neyin sebep olduğu araştırılıyor. Benim teorim, sığınaktaki yeni elektrik hatlarının kuşların yönünü şaşırttığı yönünde. Buna asla izin verilmemeliydi. Birçok alternatif rota vardı. Enerji hatları için izinler verilirken (daha önce korunan alanlarda buna izin verilmiyordu), doğa koruma otoritesi uysal bir şekilde enerji tedarikçisine teslim oldu. Bunun yerine Thane Creek Yaban Hayatı Koruma Alanı yerle bir edildi ve elektrik direkleri dikildi.”

Stalin ayrıca şunları iddia etti: “Navi Mumbai havaalanına kuş çarpması tehlikesine ilişkin bu teoriyi ortaya atan CIDCO'nun bu kazayla dolaylı bir bağlantısı olması da mümkün. NRI kompleksi bölgesindeki sulak alanlar ve TS Chanakya gölleri flamingo sürülerine ev sahipliği yapmaktadır. O günden bu yana geçen ay oradaki kuşları rahatsız etmek ve su kütleleri inşa etmek için çaba sarf edildi. Eğer birisi ya da birkaç kişi kuşları gece avlasaydı, sürüler Thane Creek'e doğru uçmaya çalışabilir ve bu süreçte kazayla karşılaşabilirdi.”