Mumbai'de istifçilik çöktü: Tecavüz iddiaları nedeniyle tutuklanan 23 ceza davasındaki sanığın ismi | Mumbai Haberleri

betül

Member
Mumbai'nin Ghatkopar bölgesindeki benzin pompasının çökmesinden sorumlu olduğu iddia edilen reklam ajansının sahibi Bhavesh Bhinde'nin rahatsız edici bir geçmişi var: Kendisine karşı 23 ceza davası açıldı. PTI'nin haberine göre kendisi yakın zamanda tecavüz suçlamasıyla da tutuklandı.


Pazartesi günü en az 14 kişinin öldüğü istifçilik kazasının ardından Bhinde kaçtı ve Pantnagar polis karakolunda kendisi hakkında IPC Bölüm 304 kapsamında bir dava açıldı. (PTI)

Bhinde, Pazartesi günkü en az 14 kişinin ölümüyle sonuçlanan olaydan bu yana kaçıyor. Çöküşle ilgili olarak Mumbai'deki Pantnagar polis karakolunda IPC Bölüm 304 uyarınca Bhinde'ye karşı bir dava açıldı.

Yalnızca HT Uygulamasından en son Hindistan Genel Seçim haberlerine özel erişim elde edin. Şimdi İndirin! Şimdi İndirin!

PTI raporuna göre Bhavesh Bhinde, Mulund polis karakolunda açılan bir tecavüz davasıyla bağlantılı olarak Ocak ayında tutuklandı ancak daha sonra kefaletle serbest bırakılabildi. Bir polis yetkilisi, Ego Media'nın sahibi Bhinde'nin de 2009 Maharashtra meclis seçimlerine itiraz ettiğini söyledi.

BJP lideri Kirit Somaiya'ya göre, Bhavesh Bhinde'ye ait başka bir şirket, izinsiz istifleme kurulumuna ilişkin çok sayıda şikayetin ardından 2017-18'de Hindistan Demiryolları'nın ticari departmanı tarafından kara listeye alındı.

AYRICA OKUYUN | Mumbai'de istifçilik çöktü: Ghatkopar'da 14 ölü, 74 yaralı; FIR kayıtlı | son Güncelleme

Ghatkopar'da demir çitlerin çökmesi sonucu en az 14 kişi öldü, onlarca kişi yaralandı. İnşaat çitlerinin çökmesinin ardından Merkez Demiryolu yetkilileri, beş departmanın tamamına kendi bölgelerindeki benzer yapılarda inceleme yapma talimatı verdi.

Merkez Demiryolu baş sözcüsü, mühendislik departmanına tüm istiflerin denetimini gerçekleştirme talimatı verildiğini söyledi.

Swapnil Nila, “Ayrıntılı bir yapısal denetim yürütülüyor ve Merkezi Demiryolu Genel Müdürü Ram Karan Yadav'ın talimatları uyarınca kısa sürede tamamlanacak” dedi.

Merkezi Demiryollarının Mumbai bölümü 99 farklı lokasyona 138 pano kurdu. Bu reklam panolarının boyutları 100 x 40 feet'e kadar olup sözleşme süreleri beş ila maksimum yedi yıldır.

AYRICA OKUYUN | Mumbai Ghatkopar istifçiliği çöktü: Ajmera Grubu, aynı noktada yayınlanan eski bir reklamın viral hale gelmesinin ardından tepki gösterdi

Demir istiflemedeki çöküş hakkında konuşan Brihanmumbai Belediye Şirketi (BMC) Komisyon Üyesi Bhushan Gagrani Salı günü, Mumbai'deki tüm yasadışı demir istifçiliğine karşı harekete geçileceğini söyledi. Komiser, Ghatkopar'da çöken panoların belediye idaresi tarafından onaylanmadığını da sözlerine ekledi.

Gazetecilere konuşan BMC Komiseri Bhushan Gagrani şunları söyledi: “BMC, şehirdeki tüm yasa dışı istifçiliğe karşı önlem alınması talimatını verdi. Bugün başlıyoruz. Bu davada bir dava kaydedildi. Bu istifçiliğe izin verilmedi.” Ayrıca bu reklam panolarının görünmesi için bazı ağaçların da kesildiği yönünde şikâyet geldi. Ayrıca bir vaka daha kaydettik.

(Ajansların katkılarıyla)