Navi Anne, Panvel belediye yetkilileri 36 yasa dışı istifçiliği yıktı | Mumbai Haberleri

betül

Member
PANVEL: Muson yaklaşırken Navi Mumbai ve Panvel yetkilileri, Ghatkopar istifçilik çökmesi olayının tekrarını önlemek için şehirdeki yasadışı istifçiliklere karşı hızlı bir şekilde harekete geçiyor.


HT resmi

Panvel Belediye Şirketi (PMC), şehirde bulduğu 33 kaçak istifçilikten beşini yıktı. Ayrıca, sertifikalı yapı mühendisleri tarafından yasal reklam sistemlerinin yapısal incelemesini de yaptırmıştır. Eylemi daha önce başlatan Navi Mumbai Belediye Şirketi (NMMC), 31 yasa dışı istiflemeyi kendi yetki alanı dışına çıkardı.

Yalnızca HT Uygulamasından en son Hindistan Genel Seçim haberlerine özel erişim elde edin. Şimdi İndirin! Şimdi İndirin!

İki sivil kuruluşun eylemi, 13 Mayıs'ta Ghatkopar'daki bir benzin pompasındaki 120×120 feetlik dev bir istifin çökerek 16 kişinin ölümüne ve 74 kişinin yaralanmasına neden olan olaydan sonra geldi.

Panvel Belediye Komiseri Dr. Prashant Rasal, “Yasadışı istifçiliğe karşı eylem planımız mevcut. Yasadışı istifçilik tehdidini belirlemek için derhal yetki alanımızda bir anket başlattık. Toplamda 33 adet kaçak reklam panosu bulundu.”

33 kişiden ikisi Kamothe'de, üçü Kalamboli'de, biri Panvel'de ve 27'si Navade bölgesinde bulundu. Kharghar'da yasa dışı istifçilik malzemesi bulunamadı. Cuma günü beş yasadışı reklam panosu kaldırıldı ve önümüzdeki birkaç gün içinde daha fazlası da yıkılacak.”

“Sorumluluk alanımızda gerekli izinleri alınmış toplam 87 adet billboard bulunmaktadır. Rasal, “Yapısal incelemelerin devlete kayıtlı inşaat mühendisleri tarafından gerçekleştirilmesi için sahiplere tüm bildirimler gönderildi” diyor. “İstasyondaki tüm memurlara ve ilgili memurlara, bölgede yeni yasa dışı istifçilik yapılmamasını sağlama talimatı verildi. Herhangi bir ihlal olup olmadığını sürekli olarak izliyoruz.”

Navi Mumbai'de belediye komiseri Kailas Shinde şunları söyledi: “15-18 Mayıs tarihleri arasındaki üç günlük eylemde şehirde 31 pano yıkıldı. Bahçelerin yapısal denetimiyle ilgili yapılan duyurulara da olumlu yanıt alıyoruz, zira maliklerin çabası da bu.”


Haberler / Şehirler / Mumbai / Navi Anne ve Panvel belediye yetkilileri 36 yasa dışı istifçiliği yıktı