Reklam panosunun çökmesinin ardından BMC, GRP mülklerinde kalan reklam panolarını da sökecek | Mumbai Haberleri

betül

Member
Bir yetkili, Brihanmumbai Belediye Şirketi'nin Salı günü doğu Mumbai'deki Chheda Nagar'daki devlet demiryolu polis binasında kalan panoları sökmeye başlayacağını söyledi; burada bir yetkili, toz fırtınası sırasında bir istifin çökmesi sonucu 14 kişinin hayatını kaybettiğini söyledi.


HT resmi

Pazartesi günü şehri vuran toz fırtınaları ve mevsimsiz yağışlar sırasında Ghatkopar'da bir benzin pompasının üzerindeki 30 metre yüksekliğindeki yasadışı reklam panosunun düşmesi sonucu en az 14 kişi öldü ve 74 kişi yaralandı.

Yalnızca HT Uygulamasından en son Hindistan Genel Seçim haberlerine özel erişim elde edin. Şimdi İndirin! Şimdi İndirin!

Yetkili, sivil kurumun GRP sahasında kalan istifleri yıkmak için bir plan hazırladığını söyledi.

BMC daha önce, benzin pompasında çöken reklam panosunu kurduğu için M/s Ego Media Private Limited'e şikayette bulunduğunu ve polisin şirketin sahibi Bhavesh Bhinde ve diğerleri hakkında cinayet anlamına gelen kasıtsız adam öldürme suçundan dava açtığını açıklamıştı. .

PTI'ya konuşan üst düzey bir yetkili, N bölgesinin belediye komiseri yardımcısının bir reklam ajansından bu panoların derhal kaldırılmasını istediğini ancak sivil kurumun şu ana kadar herhangi bir yanıt almadığını söyledi.

GRP, kalan reklam panolarının kaldırılması için gerekli donanıma sahip olmadığını ve BMC'den bunları kaldırmasını istediğini söyledi.

Yetkili, yıkımın zaman dilimini belirtmeden, reklam panolarının arka arkaya dikildiğini ve tek tek yıkılmaları gerektiğini söyledi.

Başka bir yetkili, reklam panolarının Mumbai'yi Thane'e bağlayan Doğu Ekspres Otoyolu üzerinde bulunduğunu söyledi.

Yaklaşık 100 ila 150 metre arayla yerleştirildiklerini söyledi.

BMC maksimum 40 x 40 metrekarelik parsellere izin vermesine rağmen, çöken yasa dışı istifleme 120 x 120 metrekareydi.

Bu makale, metinde herhangi bir değişiklik yapılmadan otomatik bir haber ajansı akışından oluşturulmuştur.