Sarhoş tasarımcı 15 tola altın düşürüyor, dürüst süpürücü onu geri veriyor | Mumbai Haberleri

betül

Member
Geçtiğimiz Pazar sabahı, bir süpürücü olan Sunil Kumbhar, normal bir günde olduğu gibi Grant Road'daki bölgesindeki yolları temizlemekle meşguldü. Sabah 07.00 sıralarında Maharishi Karve Yolu'nda toz ve kiri süpürürken Kennedy Köprüsü yakınlarında yol üzerinde bir çanta gördü. Çantayı çöp kutusuna atmak için aldı ama içinde iki metal parçası hissetti. İçeriye baktığında altının şaşmaz sarı parıltısını gördü. Torbanın içinde altın bir bisküvi ve altın bir çubuk vardı. En az 15 tolas yani 175 gram altın getirilecek ₹Piyasada 13 lakh.

HT resmi

Kumbhar, altının sahibinin yakınlarda olup olmadığını veya kayıp hazinesini aramak için geri gelip gelmediğini görmek için etrafına baktı. Ama kimse yoktu. Daha sonra polis, altının çantayı sokağa düşüren sarhoş bir mücevher tasarımcısına ait olduğunu söyledi.

Yalnızca HT Uygulamasından en son Hindistan Genel Seçim haberlerine özel erişim elde edin. Şimdi İndirin! Şimdi İndirin!

Bu arada Kumbhar, amiri Balaram Jadhav'a söyledi. Patronu Balaram Jadhav, “Kumbhar dürüst bir adam” diyor. “Geldi ve altını bana teslim etti.” İkili görev bilinciyle Grant Road'daki yakındaki DB Marg polis karakoluna yürüdü ve altını polis memuru Deepak Dawre'a teslim etti.

Jadhav Kumbhar'dan saygıyla bahsetti. “Yaklaşık beş ay önce buraya transfer edildim ve o zamandan beri onunla çalışıyorum. O iyi bir adam” dedi. “Hasta annesi, eşi ve çocuklarıyla birlikte Saat Rasta'daki gecekondu evinde yaşıyor. 2012'den bu yana BMC'de kadrolu temizlik görevlisi olarak çalışıyor.”

Ancak Jadhav ve Kumbhar, BMC'ye yönelik sert eleştirilerde bulundu. Kumbhar 1991'den bu yana temizlik sektöründe çalışıyor olmasına rağmen, düzenlemelere rağmen hiçbirine geceyi geçirecek konaklama imkanı verilmedi. “Kabaca ödüyorum ₹ 22.000 ve Pratiksha Nagar, Sion'da kalın. Yaptığımız iyiliklerin takdir edilmesi güzel bir duygu ama yerimizi almalıyız.”

Cuma günü, BMC Belediye Komiseri Bhushan Gagrani, Kumbhar'ı vicdanlılığı ve dürüstlüğünden dolayı övdü ve övdü. İkisine bir buket çiçek ve bir eşarp verdi ₹ Temizlik çalışanlarının hayatlarını anlatan “Astitva” oyununu izlemeleri için kendilerine ve ailelerine 2.000 nakit para ve bilet.

Altının sahibi hakkında konuşan DB Marg karakolu kıdemli polis müfettişi Vinayak Ghorpade, “Bir mücevher tasarımcısı bize geldi ve altınını kaybettiğinden şikayet etti.” İddiayı CCTV görüntülerini kullanarak doğruladık. Tasarımcının verdiği tanım Kumbhar'da bulunan altının tanımıyla tutarlıydı. Kuyumcu, içinde altın bulunan çantayı kaybedince sarhoştu. Altınları tasarımcıya verdiklerini sözlerine ekledi.

BMC'nin temizlik çalışanına tepkisi hakkında yorum yapan Belediye Sendikası lideri Shashank Rao, “Bu dürüstlük ve dürüstlük, ne kadar kazanırsa kazansın insanlarda hala canlı. “BMC'nin bunu takdir etmesi güzel.”

Ancak Kachra Vahatuk Shramik Sangh'tan (KVSS) Dadarao Patekar'ın söyleyecek daha sert sözleri vardı. “Bu yetkililer, temizlik çalışanlarının ellerini ve ayaklarını yıkayan ancak normlara göre onlara haklarını vermeyen türden yetkililer” dedi.